JUNKRIDE INDOOR JAM / Report

Minulú sobotu 7.11.2015 sa v našej freestyle bmx hale uskutočnilo tohtoročné finále slovenského BMX pohára pod akciou JUNKRIDE INDOOR JAM 2015.
Ako to už býva zvykom, veľmi sme sa tešili ako to celé dopadne a kto sa stane tohtoročným víťazom. Účasť bola tento rok naozaj početná. Zaregistrovaných bolo okolo 70 riderov ,medzi ktorými boli aj českí a maďarskí bratia.

Súťažilo sa v 4 kategóriách:

– JUNIORI
– MTB park
– BMX park
– BMX street

Honza Broža išiel veľmi peknú jazdu medzi juniormi.

INDOOR JAM -26

V kategórii JUNIORS bolo prekvapivo prihlásených najviac riderov ktorí sa toho naozaj nebáli a ukázali, že mladá generácia má naozaj dobrý progres a o väčšine z nich budeme určite v bodúcnosti počuť. 3.miesto si odniesol domáci rider Viktor Chrenko, ktorý ojazdil celý park technickými sérkami s 360-tkami a barspinami. 1.a 2.miesto si rozdelili Jakub Pružinec a Samo Junas, ktorí ukázali, že majú bike v ruke.

V kategórii MTB PARK sa predstavili ostrieľaný borci ako napríklad náš nemecký brat Filip Pobočík s jeho technickými kombináciami. Z Maďarska
prišiel Lászlo Gál, ktorý diktoval riadne lajny no bohužiaľ ho vyradil nepríjemný pád. 3.miesto si vyjazdil štýlový jazdec z Myjavy Ondrej Kubica. 2.miesto
získal náš JUNKRIDE otec Maker Konkoly s jeho parádnymi barspinmi a tabletopmi všade. Ale na Samuela Vnuka z jeho štýlovými jazdami, kde
odišiel náhderný „superwhip“ nikto nemal. Samo získal zaslúžene 1.miesto.

Filip Baník predvádzal množstvo štýlových trikov ako tento canonball

INDOOR JAM -64

Kategória BMX PARK priniesla naozaj vyhrotenú šou, kde sa bolo na čo pozerať. Veľké triky striedali veľké potlesky a porota mala naozaj čo robiť, aby rozhodla kto bol najlepší. Za zmienku určite stojí náš borec Filip Baník, ktorý si vybojoval 3. miesto s jeho mohutnými trikmi. 2. miesto patrilo Davidovi Janáčovi, ktorý poriadne zahrotil ako sa na tohto ostrieľaného profíka patrí. 360 tailwhip alleyoop transfer alebo 360 downside whip to barspin naozaj nevidíme každý deň. Víťazom sa, ale stal rider z maďarska menom Rómeo Turányi. Rómeovi vyšli jazdy naozaj perfektne a nie raz sa na neho diváci pozerali s otvorenými ústami. Dať Barel roll cez funbox a dotkúť sa pritom kolesom o strop alebo 360 backflip len tak… 1.miesto mu zaslúžene patrilo.

Mário Falámík zabíjal neuveriteľné kombinácie grindov a manualov

INDOOR JAM -74

V kategórii BMX STREET sa o pódiové miesta pobili hlavne dnes už stálice slovenskej streetovej scény. Diváci videli nespočetné kombinácie a atmosféra bola naozaj fantastická. 3.miesto patrilo Gabovi Hušekovi, ktorý sa nebál vysokých wallridov a náročných kombinácii na všetkých grindboxoch. Ďaľším umiestneným bol Samo Valent, ktorému v sobotu išla karta a výsledkom bolo 2.miesto. No a 1.miesto si vybojoval Mário „Jambo“ Flamík, ktorý so svojím elánom a bohatými náročnými kombináciami presvedčil porotu o tom, že patrí medzi top street jazdcov na scéne. Rád by som spomenul ale „icepick to nosemanual“ cez 8 metrový grindbox od Tomáša Baga, ktorý ukončil sobotnú akciu. Čo dodať? Gratulujeme víťazom a ďakujeme všetkým, čo sa zúčastnili a vytvorili parádnu atmosféru.