BOAR PARADISE DIRT SESSION PRIEVIDZA – REPORT

V sobotu 24.augusta 2013 sa v Prievidzi uskutočnil druhý ročník dirtovej sútaže s názvom Board Paradise Dirt Session. Súťaže sa zúčastnilo pomenej jazdcov možno aj kvôli nepriaznivým predpovediam počasia. Počasie však nakoniec vyšlo na jednotku a celý deň bolo príjemne pod mrakom.

Dirtovisko vedľa obchodného domu Korzo sa skladá z dvoch dirtov, vlnky, dirtu a rádiusu na konci. Skoky boli v pohode šejpnuté. Contest odštartovala kvalifikácia MTB a následne kvalifikácia BMX. Po kvalifikáciach bol vyhlásený OLD SCHOOL trik contest ktorý sa niesol v znamení hry game of B.I.K.E . Padali triky od najľahších ako je tabletop alebo tiregrab až po náročnejšie ako je napríklad candy bar. Kedže contest skončil nerozhodne tak dvaja najlepší, ktorými boli Viliam Križan a Roman Pichnarčík si strihli o prvé miesto, ktoré získal Vilo.

Aďo Bujalko – can can:

1185106_707488902601373_1643482893_n

Po Oldschool trick conteste nasledovala približne 30 minutová pauza na oddych a šejpnutie skokov. Ako prvé prišlo na rad finále MTB v ktorom padali až nepochopiteľné triky. Na prvom mieste sa umiestnil rider zo Starej Ľubovne Roman Pichnarčík s jeho rheeder flipmi, supermanmi a ako last trick si zvolil backflip superman !! Druhé miesto obsadil Vilko Križan s jeho štýlovými cancanmi, tailwhipmi, truckdrivermi a po novom dokonca backflipmi a ako last trick odišiel z prvej čistú 720 ! Na treťom mieste sa umiestnil  Jakub Jágrik ktorý zabil vo finále úplne nepochopiteľný frontflip v štýle Daniela Sandovala a to úplne načisto a na prvý pokus ! Z Junkride crew jazdil v MTB jedine Patrik Gažo, ktorému veľmi nevyšli finálové jazdy avšak odišiel krásny double truckdriver cez prvý dirt ! Rešpekt !

Roman Pichanrčík – rheeder flip:551096_10201481305091968_1586030156_n

Po finále MTB nasledovalo finále BMX v ktorom štartovalo 7 jazdcov. Na prvom mieste skončil český rider David Janáč, ktorý točil double tailwhipy, truckdriveri a podobné peklá na všetkých troch dirtoch. Druhé miesto patrilo domácemu Liborovi Páleníkovi, ktorý bol zároveň aj organizátor akcie. Libor zabíjal na jeho domácich dirtoch double whipy, 360 condory, double truckdriver . Na treťom mieste skončil Patrik Molnár, ktorý aj napriek poranenému členku zabíjal frontflipy,backflip condory a ako last trick frontflip condor ktorému chýbalo fakt minimum. Na štvrtom mieste v kategórii BMX, sa umiestnil jazdec Junkride crew Adránko Bujalko, ktorému žiaľ nevyšlo finále tak ako si predstavoval. Nechýbal barspin to condor odídený na čisto, skoro odídený beckflip condor a velmi nepríjemne vyzerajúci pád z opo-barspinu to barspin. Držíme mu palce v ďalších pretekoch.