JUNKRIDE DAYS APRIL

Sezóna sa rozbehla v plnom prúde a JUNKRIDE Crew si ide svoje veci. Za mesiac apríl sme stihli postaviť nový step up v hale v Šuranoch, šejpnúť step upy na dirtoch v Trávnici, navštíviť bikehall a všade aj pojazdiť, sleduj fotky…

 

Ako prvý stojí za spomenutie nový step up v hale v Šuranoch, ktorý teraz patrí medzi najväčšie a najlepšie prekážky v hale.  Step up sa dá jazdiť klasicky na dopad, ale tiež ako rádius s naklonenou plošinkou, alebo ako subbox a zaujímavé sú aj transfery z odrazu alebo dopadu steupu do banku vedľa neho.

 

Step Up Hala Šurany:

Step up odskúšali už aj rideri ako Viktor Orosz, ktorý na ňom vysolil flair do fakie alebo doubletailwhip a tiež Filip Baník trikmi ako 360 na všetky spôsoby a tiež z dopadu do odrazu! alebo tailwhip to fakie a nosebong to tailwhip.

 

O stavbu sa ako vždy postaral JUNKRIDE Crew Hala Šurany aka Maker, Tommy a Palino:

 

Step Up a dokonca dva sú aj v dirt parku v obci Trávnica, ktorý sa tiež dá nazvať domovským spotom JUNKRIDE Crew. Nedávno sme ich šejpli (postavili, dali do tvaru) do veľmi zaujímavej podoby. Jeden menší step up ideálny na trénovanie trikov aj s transferikmi a veľký step up na masakerné polety. Ruku k dielu priložil aj Filip Pobočík, ktorý nás navštívil na pár dní z Nemecka.

 

Step upy Trávnica:

O tom že step upy fungujú vás presvedčia nasledujúce fotky.

 

Palko Hraško superman na menšom:

 Filip Baník 360 invert na veľkom:

 

Okrem stavania sme sa 10.4. a 14.4. zúčastnili festivalu Hory a Mesto priamo v Auparku, kde sme mali menšiu exhibíciu a trochu sme ukázali freestyle biking ľuďom. Priestor bol obmedzený a jediná prekážka bola JUNKY kicker, ale účel sme splnili. Vďaka všetkým čo jazdili na exhibícií a podporili.

 

JUNKRIDE kicker:

 

Majeno si zadelil barspin cez ležiacich:

 

Posledný víkend sme sa zúčastnili Bike Hall Contestu v Trutnove. Bola to akcia obrovských rozmerov a jazdci z celej Českej republiky, Poľska, Ruska, Francúzka a podobne. Slovákov sa zúčastnilo celkom dosť a do finálových jázd postúpili za BMX Filip Baník, za MTB Viliam Križan a Roman Pichnarčík a za Flatland Alex Hrubý, ktorý vyhral kategóriu BMX FLATLAND Amateur ! Gratulacia.

 

Vyhlasovanie výsledkov BHC:

 

My sme s Palom Hraškom a Patrikom Gažom dorazili po náročnej ceste trošku neskoro tak sme v sobotu skončili v skateparku v Hradci Králové, zajazdili a natočili nejaké zábery.

 

Skatepark Hradec Králové:

 

Zo všetkého máme zábery, takže čakajte video zo života JUNKRIDE Crew, ktorých by malo byť tento rok viac. Máte sa na čo tešiť !

 

Poslednou informáciou je, že sme prostredníctvom OZ Šurianski Jazdci znovu získali grant od nadácie O2 Think Big, tentokrát na nový betónový skatepark a dirtpark v Šuranoch ! Takže budúci týždeň betónujeme ! Yeah ! Info tu: www.surianskijazdci.sk

 

Na záver si pozri zaujímavú galériu s fotkami aj do Filipa Pobočíka:

junkRIDE!