JUNKRIDE DIRTY JAM 2013 REPORT

Čaute, zdraví vás Maker po sobotnajšej najväčšej akcii a riders party aká kedy na našich dirtoch JUNKY DIRTZ v Trávnici bola. Zúčastnilo sa jej vyše 70 riderov a divákov a všetci si užívali krásny deň. Od rána sa grilovalo, maľovali sa graffiti a jazdci si nakladali pecky na dirtovej a step-up lajne.

Dirtovisko bolo pripravené celkom slušne, neplánovane sme mali deň pred akciou dokonca báger, ktorý porobil menšie úpravy, postavili sme veľký funbox a dokončili dirotvú lajnu na úctyhodných 7 prekážok za sebou.

 

Stavba veľkého funboxu deň pred akciou :

IMG_1086

 

Veľké dík aj Jakubovi Šebestovi, ktorý nám veľa pomohol a postavil aj takúto klopenicu: 

IMG_0993

 

Samotná akcia začala okolo 11:00 keď dorazila väčšina riderov a následne aj Monster Truck. Celý deň bolo voľné jazdenie, ako sa na pravý pohodový jam patrí. Jediné čo ná nevyšlo bol občasný silnejší vietor, pre ktorý občas nebolo možné pustiť sa na dirty. Na večer sa ale vietor ukľudnil a triky padali naozaj veľké.

 

Graffiti JAM škodovka: 

IMG_1176

 

Najlepšími ridermi dňa boli jednoznačne:

Jakub Rusňák – MTB – Tento típek, ktorého málokedy vidieť a jazdí si väčšinou len svoje dirtíky v Kuzmiciach odišiel na našom druhom dirte FLIPWHIP páni ! Okrem toho si dával svoje klasiky ako backflipy na obydvoch dirtoch, cancany, tailwhipy.

Roman Pichnarčík – MTB – Neskutočne vyjazdený chalan zo Starej Ľubovne sa točil viac dole hlavou ako rovno a v backflipoch si dával cancany, condory a xupy.

Dominik Jancek – BMX – Neúnavný Námestovský killer jazdil pred zotmením už sám akoby bol na baterky a dával si kombá typu nohanded superman, cannonball, truckdirvery, tailwhipy a pokusy o triky ako 180 tailwhip do fakie na dirte, nothing do barspinu atď.

Viktor Orosz – BMX – Viktor si zadelil backflip-turndowny, cez prvý mu takmere vyšiel backflip condor, na druhom si dal doublewhip a 36 table

Filip Baník – BMX – 36 invert cez prvý dirt vo výške, 36 whip, 36ky na obe strany a klasika štýlo aka Baník Píčo
Ďalšími ridermi boli napríklad Aďo Bujalko s backflipmi a condormi do barspinov a opposite barspin to barspin na stepupe, Palko Hraško s backflipmi, supermanmi, Martin Sitáš klasika tailwhipy, cancany, tiež miestny Peter Gorog, ktorý sa za poslednú dobu vyjazdil a dával si backflipy na stepupe aj na dirte, condory. Dorazili a pekne zajazdili tiež chalani z Púchova, Vrábel a Zlatých Moraviec.

 

Rheeder Flip od Romana Pichnarčíka cez prvý:

IMG_1224

36 od Filipa Baníka cez druhý:

img_9999

 

Akcia počas dňa dopadla skvele, až na nešťatnú zrážku Henricha Botha, ktorý schytal otras mozgu a vyhral liter vodky za best trick, pajeme už žiadne pády !

 

Dominik Jancek superman seatgrab cez prvý:

IMG_1324

Dorazil aj Filip Pobočík z Nemcka niečo pofotiť, pojazdiť a popiť:

IMG_1173

 

Po zotmení sa odpálila tá najpunkovejšia afterparty priamo na mieste. Do rytmu nám hralo JUNKY CAR a MONSTER TRUCK. Slávnostne sme odpálili vatru a spálili všetko čo horelo, za žiaru ohňa som si odpálil aj jedno nočné bárenko cez funbox.

 

Nočná vatra:

zyx

 

 

Akcia bola skvelá ! Vďaka všetkým čo pomáhali pri stavbe, Kubo Šebesta, všetci z Vrábel, miestni chalani a tiež všetkým čo prišli a ostali na afterku  a vďaka aj Monster Energy za drinky a hudbu !

 

Fotogaléria:

 

Ďalšie fotky a video čoskoro…

Junkride !