Jedna z hlavných činností JUNKRIDE Crew je udržba a stavba bikeparkov a skateparkov. Junkride Crew vznikol v čase keď na Slovensku bikeparky takmer vôbec neboli, takže sme si museli postaviť vlastné. Bikeaprky teda budujeme už od roku 2007 keď sme stavali prvé prekážky v bikeparku Junky Dirtz v Trávnici. Postupne pribudol Junrkide Freestyle Park v Šuranoch, ESD Bikepark vo Vrábľoch a ďalšie.

Za 10 rokov naberania skúseností sme stavbu bikeparkov povýšili na profesionálnu úroveň a pod našou firmou EX-CORP s.r.o. staviame bike-skateparky podľa Európskej normy a podľa predstáv jazdcov.

[separator color=“ thickness=’1′ up=’30‘ down=’20‘]

[two_columns]
[column1]

[h3_with_line]Čo Vám ponúkame:[/h3_with_line]

[accordion_item caption="PROJEKT BIKE-SKATEPARKU"]

Podľa podmienok a požiadaviek vytvoríme návrh bikeparku a prekážok, parametre, materiály, rozmery, časovú, finančnú náročnosť a spracujeme grafickú vizualizáciu bike-skateparku.

[/accordion_item]
[accordion_item caption="STAVBA JEDNOTLIVÝCH PREKÁŽOK"]

Vieme zrealizovať aj stavbu len jednej alebo pár prekážok už do existujúceho parku či na exhibíciu, či súťaž, presne podľa predstáv žiadateľa s ohľadom na funkčnosť a podmienky.

[/accordion_item]
[accordion_item caption="REALIZÁCIA KOMPLETNÝCH BIKE-SKATEPARKOV"]

Zrealizujeme stavbu kompletného bike-skateparku, od návrhu, cez stavbu, testovanie až po zorganizovanie otváracej súťaže.

[/accordion_item]

[accordion_item caption="ORGANIZÁCIA PODUJATÍ"]

Otvorenie každého skateparku sprevádza veľkolepá otváracia akcia a súťaž pre jazdcov. Takéto podujatia sa pravidlene opakujú. Máme skúsenosti napríklad s organizáciou Majstrovstiev Slovenska a s ďalšími každoročnými podujatiami v našich parkoch.

[/accordion_item]

 

[/column1]
[column2]

[h3_with_line]Typy parkov:[/h3_with_line]

[accordion_item caption="Betónové bike-skateparky"]

 • najdlhšia trvanlivosť
 • vhodné pre všetky freestyle športy
 • najvyššia cena

[/accordion_item]

[accordion_item caption="Drevené bike-skateparky"]

 • nižšia cena
 • potreba častejšej údržby
 • vhodné hlavne do krytých hál
 • vhodné pre všetky freestyle športy

[/accordion_item]

[accordion_item caption="Hlinené bikeparky, pumptracky"]

 • najnižšia cena
 • pravidelná údržba
 • určené pre BMX a MTB bicykle
 • pumptracky vhodné aj pre menej skúsených bajkerov

[/accordion_item]

[/column2]
[/two_columns]

Chcete aj vy vo Vašom meste stavať bike/skatepark ? Radi Vám pomôžeme, stačí nás kontaktovať.

[button size='' color='' background_color='' box_shadow='' font_size='' line_height='' font_style='' font_weight='' text='KONTAKT' link='https://www.junkride.sk/kontakt/']

[separator color=“ thickness=’1′ up=’40‘ down=’20‘]

[h3_with_line]Naše úspešné projekty:[/h3_with_line]

2018 / Junkride Freestyle Park Šurany – new bike-skate zone

 

2017 / ESD Bikepark Vráble – dokončenie dirt/slopestyle bikeparku

2016 / Junkride Freestyle Park Šurany – dokončenie vonkajšej zóny – betónový skatpark. pumptrack, dirt jump

2015 / Otvorenie novej haly – vznik Junkride Freestyle Park Šurany

2013 / Betónovanie skateparku a dirt jumps v opustenom areáli kúpaliska v Šuranoch

2011-2014 / Budovanie a následné zatvorenie starej haly v Šuranoch

[separator color=“ thickness=’1′ up=’30‘ down=’20‘]

[h3_with_line]Proces stavby bike-skateparku:[/h3_with_line]

PRÍPRAVY, PROJEKT, MIESTO A VIZUALIZÁCIA

Prvým krokom k bikeparku alebo skateparku je ujasnenie si toho čo vlastne chceme stavať, kde to chceme stavať a ako to má vyzerať. Dôležité je teda napísanie projektu, v ktorom bude jasne opísané aký bikepark sa bude stavať, z akého materiálu, jeho veľkosť, približné náklady a ak máme vybrané tak aj miesto kde sa bude nachádzať. Súčasťou takéhoto projektu by mala byť aj grafická vizualizácia, ktorá znázorňuje budúci vzhľad miesta kde vyrastie bikepark.

 

ADMINISTRATÍVA, FINANCIE A POVOLENIA

Ak máme projekt, nastáva kľúčová časť procesu a to získanie financií a povolenia na stavbu. S projektom je potrebné osloviť mesto alebo iného potenciálneho investora, prípadne nadáciu, ktorá by mohla projekt financovať. Súčasťou získania financií je aj získanie pozemku, či už od mesta alebo súkromnej osoby. K úspešnosti veľmi pomôže kvalitne napísaný projekt a taktiež ak žiadateľ o bikepark vystupuje pod občianskym združením alebo inou organizáciou.

 

SAMOTNÁ STAVBA

Ak ste sa dostali k tomuto kroku, máte takmer vyhrané. Máte peniaze, miesto aj povolenia. Už ostáva bikepark len postaviť. Bohužiaľ sa stáva, že bikeparky zlyhajú aj práve v tomto kroku a postavia ho neodborné firmy, alebo ľudia, ktorí bikepark stavajú po prvý krát. Je preto potrebné práce minimálne konzultovať s niekým, kto má so stavbou skúsenosti. So stavbou Vám môžeme pomôcť aj my, poradíme, postavíme nejakú prekážku alebo zrealizujeme celú stavbu bikeparku a zaručíme funkčnosť, bezpečnosť a spokojnosť jazdcov.

 

FINALIZÁCIA, SPREVÁDZKOVANIE A OTVÁRACIA AKCIA

Posledný bod je najlepšou časťou a odmenou za vynaloženú snahu. Bikepark sa otvorí, vyvesia sa tabule, prevádzkový poriadok a  usporiada sa otváracia akcia a súťaž, na ktorú jazdci len tak nezabudnú a budú bikepark s radosťou navštevovať.

 

[separator color=“ thickness=’1′ up=’30‘ down=’30‘]