JUNKRIDE Crew | Stavba Bikeparkov - JUNKRIDE Crew
bikepark, skatepark, stavba, park
3951
page-template-default,page,page-id-3951,ajax_updown_fade,page_not_loaded,
title

Stavba Bikeparkov

 

Jedna z hlavných činností JUNKRIDE Crew je stavba a starostlivosť o bikeparky ale aj skateparky. JUNKRIDE v spolupráci s Občianskym združením Šurianski Jazdci vybudovalo a stará sa o 4 bikeparky, z ktorých jeden je určený aj pre skateboarding, môžete si ich pozrieť TU. Skúsenosti so stavbou máme teda bohaté a prekážky budujeme presne podľa predstáv jazdcov, ktorí na nich jazdia alebo budú jazdiť.

 

Proces stavby bike-skateparku:

proces1

PRÍPRAVY, PROJEKT, MIESTO A VIZUALIZÁCIA

Prvým krokom k bikeparku alebo skateparku je ujasnenie si toho čo vlastne chceme stavať, kde to chceme stavať a ako to má vyzerať. Dôležité je teda napísanie projektu, v ktorom bude jasne opísané aký bikepark sa bude stavať, z akého materiálu, jeho veľkosť, približné náklady a ak máme vybrané tak aj miesto kde sa bude nachádzať. Súčasťou takéhoto projektu by mala byť aj grafická vizualizácia, ktorá znázorňuje budúci vzhľad miesta kde vyrastie bikepark.

ADMINISTRATÍVA, FINANCIE A POVOLENIA

Ak máme projekt, nastáva kľúčová časť procesu a to získanie financií a povolenia na stavbu. S projektom je potrebné osloviť mesto alebo iného potenciálneho investora, prípadne nadáciu, ktorá by mohla projekt financovať. Súčasťou získania financií je aj získanie pozemku, či už od mesta alebo súkromnej osoby. K úspešnosti veľmi pomôže kvalitne napísaný projekt a taktiež ak žiadateľ o bikepark vystupuje pod občianskym združením alebo inou organizáciou.

proces2
proces3

SAMOTNÁ STAVBA

Ak ste sa dostali k tomuto kroku, máte takmer vyhrané. Máte peniaze, miesto aj povolenia. Už ostáva bikepark len postaviť. Bohužiaľ sa stáva, že bikeparky zlyhajú aj práve v tomto kroku a postavia ho neodborné firmy, alebo ľudia, ktorí bikepark stavajú po prvý krát. Je preto potrebné práce minimálne konzultovať s niekým, kto má so stavbou skúsenosti. So stavbou Vám môžeme pomôcť aj my, poradíme, postavíme nejakú prekážku alebo zrealizujeme celú stavbu bikeparku a zaručíme funkčnosť, bezpečnosť a spokojnosť jazdcov.

FINALIZÁCIA, SPREVÁDZKOVANIE A OTVÁRACIA AKCIA

Posledný bod je najlepšou časťou a odmenou za vynaloženú snahu. Bikepark sa otvorí, vyvesia sa tabule, prevádzkový poriadok a  usporiada sa otváracia akcia a súťaž, na ktorú jazdci len tak nezabudnú a budú bikepark s radosťou navštevovať.

proces4

Čo Vám ponúkame:

NÁVRH BIKE-SKATEPARKU

Podľa podmienok a požiadaviek vytvoríme návrh bikeparku a prekážok, parametre, materiály, rozmery, časovú a finančnú náročnosť a spracujeme grafickú vizualizáciu bike-skateparku.

STAVBA JEDNOTLIVÝCH PREKÁŽOK

Vieme zrealizovať aj stavbu len jednej alebo pár prekážok už do existujúceho parku či na exhibíciu, či súťaž, presne podľa predstáv žiadateľa s ohľadom na funkčnosť a podmienky.

REALIZÁCIA KOMPLETNÝCH BIKE-SKATEPARKOV

Zrealizujeme stavbu kompletného bike-skateparku, od návrhu, cez stavbu až po zorganizovanie otváracej súťaže.

PORADENSTVO PRI STAVBE

Staviate bikepark ale nie ste si istý postupom, staviate ho po prvý krát alebo sa vyskytol nejaký problem ? Radi Vám poradíme ak to bude v našich silách.

POMOC PRI FINANCOVANÍ

Získavanie financií je jedna z najťažších fáz realizácie bike-skateparkov. Máme určité skúsenosti so získavaním prostriedkov z našich bikeparkov a radi Vám odovzdáme naše skúsenosti.

 

Čo je to dobrý bike-skatepark

Freestyle športy nie sú len o tréningu, ale je to aj určitý lifestyle. Dobrý bike-skatepark by mal byť teda prostredím, kde sa jazdci radi stretávajú a zabávajú sa jazdením a oddychom od stresujúceho sveta naokolo. Prekážky v bikeparku by mali byť hlavne podľa predstáv jazdcov, ktorí v ňom jazdia, jedine tak si môžu naplno užívať tento šport.